Prace ciesielskie

Od prawidłowo wykonanych prac ciesielskich zależy stabilność i wytrzymałość konstrukcji dachu. Wykonujemy wszystkie typy konstrukcji, które dobieramy do rozpiętości dachu i ukształtowania budynku:

  • więźbę krokwiową
  • więźbę krokwiowo-jętkową
  • więźbę płatwiowo-kleszczową

Przy konstrukcjach o znacznym stopniu skomplikowania projektujemy dachy, które są wypadkową kilku wariantów więźby. Korzystamy z materiałów najwyższej jakości, takich jak gwoździe, śruby zamkowe, wkręty konstrukcyjne, pręty gwintowane, podkładki, nakrętki, łączniki do drewna, kątowniki wzmacniane.

Po wykonaniu robót ciesielskich jesteśmy w stanie wykonać izolację i pokrycie dachu dowolnym materiałem oraz zamontować okna dachowe i wszystkie inne elementy zlokalizowane na dachu, jak np. panele słoneczne, tak aby w ramach jednego zamówienia oddać do Twojej dyspozycji gotowy dach wyposażony we wszystkie potrzebne elementy. Kompleksowe usługi mają również tę zaletę, że pozwalają stworzyć projekt dachu przemyślany od początku do końca: idealnie rozplanować prace, dopasować do siebie poszczególne składniki i wymiary konstrukcji, wykonać wentylację.

W celu poznania pełnego zakresu naszych usług ciesielskich zapraszamy do kontaktu. Możemy pomóc w doborze konkretnych rozwiązań projektowych i technicznych oraz w doborze materiałów.

Docieplenia poddaszy

Docieplenie poddasza najlepiej wykonać od razu w trakcie montażu konstrukcji dachowej i nie martwić się nim w przyszłości. Takie działanie ma równie duże znaczenie co izolacja termiczna ścian i ma wpływ na wysokość rachunków za ogrzewanie domu. Szacuje się, że przez źle izolowany dach ucieka średnio od 10 do 25% ciepła. Do ocieplenia poddaszy użytkowych i nieużytkowych zazwyczaj stosuje się materiały, które łatwo umieścić w przestrzeniach między więźbą dachową, aby nie dopuścić do powstawania mostków termicznych czyli miejsc przez które będzie uciekało ciepło. Materiałem najczęściej stosowanym do ocieplenia dachu jest wełna mineralna z włókna szklanego lub skalnego. Do izolacji stosuje się również piankę poliuretanową oraz styropian.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone gwiazdką *


Twoja nazwa:*

Twoja strona WWW:

Treść komentarza: