Montaż okien dachowych

Okna dachowe sprawdzą się idealnie, kiedy trzeba doświetlić poddasze. Promienie słoneczne wpadające do pomieszczeń przez szyby w dachu ożywią pomieszczenie i wpłyną na samopoczucie mieszkańców. Naturalne, dzienne światło trudno zastąpić sztucznymi zamiennikami i warto rozważyć każdą możliwość doświetlania za pomocą montażu okien. Szczególnie że rozwiązania technologiczne stosowane w oknach przeznaczonych na dach, nie narzucają ograniczeń w kwestii dozwolonej spadzistości dachu – okna można zamontować bez problemów w dachu o dowolnym nachyleniu.

Montaż okien dachowych najlepiej wykonać w trakcie budowy domu, remontu lub adaptacji strychu, choć nie jest to warunek konieczny. Nasza wyspecjalizowana firma bezpiecznie zamontuje okna w dopiero powstającym, jak i gotowym dachu lub wymieni stare okna na nowe. Montaż okien w trakcie prac ciesielskich daje jednak znacznie więcej możliwości adaptacyjnych: znacznie łatwiej dopasować rozmiary okien do rozstawu krokwi i innych elementów więźby dachowej.

Poza wykonywaniem prac montażowych wzbogaciliśmy ofertę usług o sprzedaż okien dachowych, dzięki czemu nie musisz martwić się o znalezienie idealnego okna do Twojego domu. Nasi pracownicy dobiorą model o właściwych wymiarach i parametrach zgodnie z Twoimi potrzebami.

Właściwa izolacja okien dachowych

Właściwa izolacja okien dachowych jest niezwykle istotna. Dzięki niej konstrukcja będzie szczelna, a straty ciepła zostaną ograniczone. Do wykonania przeciwwilgociowej i termicznej izolacji okien stosuje się kołnierz uszczelniający i szereg innych materiałów: folię, ramy izolacyjne, owczą wełnę lub izolację z polipropylenu. Można także użyć wełny mineralnej lub folii paroizolacyjnej. Dobór materiałów pozwala na pewną dowolność, bezwzględnie konieczne jest za to połączenie izolacji wokół okna z izolacją dachu. Służy do tego specjalistyczny kołnierz paroprzepuszczalny.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone gwiazdką *


Twoja nazwa:*

Twoja strona WWW:

Treść komentarza: