Montaż kolektorów słonecznych

Systemy solarne cieszą się dużą popularnością. Nasza firma zajmuje się kompleksowym montażem kolektorów słonecznych. Aby zaopatrzyć dom lub gospodarstwo we własny, darmowy prąd wystarczy wolna przestrzeń dachowa na budynku. Całość prac instalacyjnych wykonają specjaliści.

Pierwszym etapem prac jest audyt, dzięki któremu uzyskamy niezbędne informacje o dostępnych możliwościach rozplanowania systemu solarnego na konstrukcji dachu. Po ustaleniu najlepszej lokalizacji, zaprojektowaniu i wycenie prac niezwłocznie zajmiemy się realizacją zlecenia. Montaż kolektorów solarnych może być również doskonałą okazją do zaplanowania innych prac w obrębie dachu, takich jak wstawienie okien dachowych.

Montaż kolektorów na dachu nie wymaga poczynienia żadnych szczególnych zabiegów. Najważniejszy wymóg dotyczący umiejscowienia instalacji jest taki, aby kolektory słoneczne były skierowane w kierunku południowym i nie pozostawały w cieniu. Równomierne i pełne nasłonecznienie daje pewność, że panel wygeneruje najwyższą możliwą moc. Inne aspekty montażu dachowego systemu solarnego nie mają większego znaczenia: kąt nachylenia dachu nie jest istotny. Panele fotowoltaiczne można z powodzeniem zamontować na dachu płaskim lub skośnym. Instalacje z panelami ustawionymi szeregowo można dowolnie rozbudowywać, zwracając jedynie uwagę na zgodność kierunku i kąta nachylenia solarów.

Zalety montażu systemu solarnego na dachu

Instalacje fotowoltaiczne to przyszłość energetyki. Zielona energia uzyskiwana z promieniowania słonecznego jest nie tylko ekologiczna, ale pozwala również na znaczne oszczędności. Systemy solarne to szansa na ograniczenie wydatków za prąd i ciepło. Rozwiązania technologiczne stosowane w fotowoltaice są na tyle zaawansowane, że systemy solarne działają praktycznie bezproblemowo przez okres kilku, a nawet kilkudziesięciu lat. Na niektóre komponenty producenci udzielają bowiem nawet 25-letniej gwarancji, a koszty eksploatacji są niewielkie. Do zastanowienia się nad czerpaniem korzyści z energii odnawialnej skłania też możliwość uzyskania dofinansowania na montaż kolektorów. Ponadto w zależności od umowy nadwyżki wyprodukowanej energii mogą zostać sprzedane.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone gwiazdką *


Twoja nazwa:*

Twoja strona WWW:

Treść komentarza: